Tonči Restović otkrio tajni plan za spalionicu otpada u Šibeniku

490103008_1025428439683268_2639637891271021055_n_1025428433016602.jpg
Restović odradio odličan posao, plan za gradnju spalionice smeća dogovoren debelo prije nego se prezentiralo gradskim vijećnicima i javnosti! Kandidat za gradonačelnika Tonči Restović uspio je koristeći vlastite kanale doći do ugovora između Grada Šibenika i Fonda za zaštitu okoliša u vezi s planiranom spalionicom otpada. Objavljivanje tog dokumenta bilo bi logičan sljedeći korak, javnost zaslužuje puni uvid. U travnju 2024. Grad Šibenik šalje pismo namjere Fondu za izgradnju spalionice smeća samo nekoliko kilometara od grada. Fond odgovara pozitivno, a uskoro se potpisuje i ugovor o financiranju izrade projektne dokumentacije. Sve to iza zatvorenih vrata, bez znanja javnosti i gradskih vijećnika. Ugovor uključuje i bankarsku zadužnicu u iznosu od 3 milijuna eura, a Grad je obvezan vratiti sredstva u dva slučaja: – ako se projektna dokumentacija ne izradi i ne potpiše ugovor za izgradnju do kraja 2026. godine, – ako se dokaže da izgradnja postrojenja nije opravdana, isplativa ili nije u skladu s propisima. Restović ovaj put s pravom traži ispriku gradonačelnika Burića zbog činjenice da je ovako važna odluka donesena bez znanja javnosti i vijeća. Riječ je o ozbiljnom skandalu Burićeve administracije zbog stavljanja “omče” ove besmislene zadužnice, 3 mil. eura je ozbiljni financijski izdatak za gradski proračun ako se ipak odustane od projekta. Da ne govorimo o samoj spalionici smeća i mulja, s potencijalno ogromnim utjecajem na zdravlje građana i okoliš pokušava se progurati u tišini. Samo zbog ovog bezobrazluka bi trebali izgubiti izbore!